luvanime4ever.3xforum.ro
Un site dedicat tuturor iubitorilor de animeuri
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
luvanime4ever.3xforum.ro | Inregistrare | Login
POZE LUVANIME4EVER.3XFORUM.RO
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: deyutza07
 | Femeie 23 ani Buzau cauta Barbat 25 - 48 ani |
|
miru_the_rose
Avansat
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 306
|
|
Kanon Wakeshima - Still doll
Hi miss Alice Anata garasu no Me de donna yume wo Mirareru no? Mirareru no?
Mada atashi Kokoro ga sakete Nagarederu
Tsukurotta Sukima ni sasaru Kioku-tachi
Hi miss Alice Anata ga jitsu no Kuchi de dare ni ai wa Nageteru no? Nageteru no?
Mou atashi Kotoba o tsumaku Shita no netsu
Same kitte Meteru outamo Utae nai
Stīll, you do not answer
Acesta este endingul nr. 1 al animeului Vampire Knight 
3.5KB
_______________________________________ gandindu-ma la mai bine si asteptandu-ma la mai rau
E deja anormal sa fi normal 
|
|
| pus acum 16 ani |
|
miru_the_rose
Avansat
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 306
|
|
O sa incerc sa pun melodia. Sper sa mearga 
_______________________________________ gandindu-ma la mai bine si asteptandu-ma la mai rau
E deja anormal sa fi normal 
|
|
| pus acum 16 ani |
|
^^Chevalierre*Girl^^
Moderator
 Din: ..::My^Own*World::..
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 952
|
|
Sper ca nu deranjeaza pe nimeni daca pun si traducerea in engleza. Nu stiu cat de corecta e - am luat-o de pe un site - , dar cred ca e de ajutor pentru cei ce nu stiu ce spune in melodie.
Hi Miss Alice With your glass eyes What kind of dream Can you see? Are you fascinated with?
Stilll My heart tears And drifts Stuck in the patched crevices Are memories
Hi Miss Alice With that fruitful lips To whom does love Is cast away? Is lamented?
Already I spin my words Feverish tongue Has turned cold The song to love Can't be sung either
Still you do not answer
_______________________________________ Protecting the Earth

Online only on weekends :P
|
|
| pus acum 16 ani |
|
Rosette
Avansat
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 207
|
|
Salut , am sa pun si eu traducerea in romana la "Still Doll" , sper ca nu te deranjeaza:
Salut miss Alice Cu ochii de sticla Ce fel de vis Vezi? Ce vezi? Din nou Inima mea este rupta Si troienele departe Din fisuri inchise Ies amintirile pierdute Salut miss Alice Cu acele buze fructoase Carora le place Este aruncat departe? Este plans? Si Imi gasesc cuvintele Limba nelinistita A devenit rece Cantec de dragoste Poate fi cantat Stii inca nai raspuns
Aceasta este traducerea , desi in general e buna!

Modificat de Rosette (acum 14 ani)
_______________________________________ ~ paradox ~
|
|
| pus acum 14 ani |
|